Προκήρυξη Εκλογών Συλλόγου Ε.Τ.Ε.Π. Π.Κ.

Συνάδελφοι,

Την Τρίτη 29 Μαϊου2012 πραγματοποιήθηκε η Τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας όπου αποφασίστηκε η διεξαγωγή των εκλογών για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου (Δ.Σ.) και Εξελεγκτικής Επιτροπής (Ε.Ε.) του
Συλλόγου.

Οι εκλογές θα γίνουν την  Τετάρτη 20 Ιουνίου 2012 και ώρα 10.00-12.00 π.μ. σε δύο εκλογικά τμήματα: στο Ηράκλειο (Αίθουσα ΔΙΕΠ  Ιατρική Σχολή),  στο Ρέθυμνο (Αίθουσα 14  Φιλοσοφική Σχολή)

Η Εφορευτική Επιτροπή που εκλέχτηκε από τη Γ.Σ. της 29/5/2012 για τη διενέργεια των εκλογών είναι:

Ηράκλειο:

– Τσαγκαράκη Μαρία (Πρόεδρος)
–  Ορφανάκη Κατερίνα
–  Ανδριανάκη Μαρία

Αναπληρωματικό μέλος  Ξυδάκη Ευαγγελία

Ρέθυμνο:

– Πηγουνάκης Κώστας (Πρόεδρος)
– Ακουμιανάκης Γιώργος
– Τσιριντάνης Αλέξανδρος

Αναπληρωματικό μέλος Κασίμη Βάσω

Δικαίωμα υποβολής υποψηφιότητας για το Διοικητικό Συμβούλιο (Δ.Σ)  και την Εξελεγκτική Επιτροπή (Ε.Ε.) και δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη του Συλλόγου που έχουν καταβάλλει τη συνδρομή των 10 Ευρώ.

Οι υποψηφιότητες πρέπει να σταλούν  το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 18 Ιουνίου 2012 στις 12 μ. στην ηλεκτρονική διεύθυνση   etepsecr@med.uoc.gr με θέμα υποψηφιότητα για τις εκλογές διευκρινίζοντας  αν πρόκειται για το Δ.Σ. ή την Εξελεγκτική Επιτροπή.

Οι υποψήφιοι μπορούν να κοινοποιήσουν τις θέσεις τους στο all-etep@uoc.gr

Με την αποστολή του εκλογικού υλικού (κατάλογοι, φάκελοι και ψηφοδέλτια)  θα σταλούν και οδηγίες διεξαγωγής των ψηφοφοριών στα κατά τόπους εκλογικά τμήματα.

Η καταμέτρηση θα γίνει παράλληλα και από τις δύο εφορευτικές επιτροπές οι οποίες θα εκδώσουν συγκεντρωτικά αποτελέσματα  μετά το πέρας της εκλογικής διαδικασίας.
*Συνάδελφοι σας καλούμε να συμμετάσχετε ενεργά στις διαδικασίες υποβάλλοντας  υποψηφιότητα για τα όργανα του Συλλόγου.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου

Α. Μαριδάκης