Διάλεξη- Workshop με θέμα “Μηχανισμός Διάγνωσης Αναγκών της Αγοράς Εργασίας: 5 Χρόνια Έρευνας και Εξέλιξης”

Στο πλαίσιο του Σεμιναρίου: «Εκπαιδευτική Πολιτική και Πολιτικές Απασχόλησης», την Παρασκευή 21 Μαΐου, στις 08.30-11.30, θα πραγματοποιήσουν ομιλία οι:

Δρ Σταύρος Γαβρόγλου

Διευθυντής Ενεργητικών Πολιτικών & Διεθνών Δικτύων και Επιστημονικός Υπεύθυνος του Εθνικού Μηχανισμού Διάγνωσης Αναγκών Αγοράς Εργασίας του ΕΙΕΑΔ (Εθνικό Ινστιτούτο Εργασίας και Ανθρώπινου Δυναμικού)

και

Δρ Βάιος Κώτσιος

Κύριος Ερευνητής του Εθνικού Μηχανισμού Διάγνωσης Αναγκών Αγοράς Εργασίας του ΕΙΕΑΔ

με θέμα:

«Μηχανισμός Διάγνωσης Αναγκών της Αγοράς Εργασίας: 5 Χρόνια Έρευνας και Εξέλιξης»

Η Διάλεξη θα γίνει στη μορφή Workshop, με τη συν-διοργάνωση του Κέντρου Πολιτικής Έρευνας και Τεκμηρίωσης (ΚΕΠΕΤ) του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του Π.Κ.

Τη Διάλεξη- Workshop συντονίζει ο διδάσκων, Καθηγητής Νίκος Παπαδάκης, Διευθυντής του ΚΕΠΕΤ και Αν. Διευθυντής του ΚΕΜΕ-Π.Κ.

Εναρκτήριους Χαιρετισμούς θα απευθύνουν:

– ο Καθηγητής Γιώργος Κοσιώρης, Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων, Δια Βίου Μάθησης, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας του Π.Κ.

– ο Καθηγητής Γιώργος Παναγής, Κοσμήτορας της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών του Π.Κ.

Discussant είναι ο Δρ Κωστής Πηγουνάκης, ΕΔΙΠ Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Κρήτης, Μέλος της Μονάδας Ερευνών Αγοράς και Επιχειρηματικότητας του Π.Κ.

Η Διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στην ψηφιακή αίθουσα zoom 3:

Meeting ID: 635-676-5621