Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Aπόφαση ΓΣ Ενιαίου Φορέα Διδασκόντων της Σχολής Επιστημών Αγωγής, 26-2-2024

• από

Απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του Ενιαίου Φορέα Διδασκόντων της Σχολής Επιστημών Αγωγής

26 Φεβρουαρίου 2024

Η Γενική Συνέλευση του Ενιαίου Φορέα Διδασκόντων της Σχολής Επιστημών Αγωγής συνέχισε σήμερα Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2024, την εξ αναβολής συνεδρίαση της Παρασκευής 23/2 και αποφάσισε:

• τη συνέχιση της κινητοποίησής του ενάντια στο νομοσχέδιο για τα μη κρατικά πανεπιστήμια, με κήρυξη αποχής των μελών του από το διδακτικό τους έργο την εβδομάδα 26/02 – 2/03/2024.
  • τη διεξαγωγή εκδηλώσεων και συζητήσεων, σε συνεργασία με τους άλλους φορείς διδασκόντων του Πανεπιστημίου Κρήτης για την ενημέρωση των φοιτητών/τριών μας και της τοπικής κοινωνίας για το νέο τοπίο που διαμορφώνεται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με την ίδρυση ιδιωτικών πανεπιστημίων.
  • την πραγματοποίηση νέας Γενικής Συνέλευσης την Παρασκευή, 1 Μαρτίου, στις 10.00 πμ, για τον προσδιορισμό των περαιτέρω δράσεών μας.