“Ψυχική υγεία και κοινωνία”

Η πέμπτη ομιλία του Κύκλου Σεμιναρίων που διοργανώνεται από το Μουσείο Ιατρικής Κρήτης σε συνεργασία με το ΚΕΜΕ θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021, στις 7.00 μ.μ., με τίτλο: " Ψυχική υγεία και κοινωνία" και ομιλητές τον κ.Μανόλη Τζανάκη, Αναπληρωτή Καθηγητή στην Κοινωνιολογία της Ασθένειας και των Ιατρικών Θεσμών του Τμήματος Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης και τον κ. Νίκο Δαμιανάκη, Υποψήφιο Διδάκτωρα Τμήματος Κοινωνιολογίας Πανεπιστημίου Κρήτης.

Το link για τη σύνδεση στη διαδικτυακή πλατφόρμα είναι:

Platform Link: https://zoom.us/j/94897100589

• 2021-12-14 Ολη μέρα

Τηλεκπαίδευση εκτάκτου ανάγκης στο Πανεπιστήμιο Κρήτης: Η οπτική των φοιτητών/τριών και οι προσδοκίες τους για την πανεπιστημιακή εκπαίδευση στη μετα-Covid εποχή.

Στο πλαίσιο του Διεπιστημονικού Σεμιναρίου: "Τεχνολογία, Κοινωνία και Επιστήμη"

Εισηγητής: Γιάννης Ζαϊμάκης, Καθηγητής στην Κοινωνιολογία του Πολιτισμού, του Αθλητισμού και της Κοινότητας, Τμήμα Κοινωνιολογίας, Πανεπιστήμιο Κρήτης

Σχολιασμός: Aθηνά Σκουλαρίκη, Επίκουρη Καθηγήτρια Κοινωνιολογίας της Επικοινωνίας (Ανάλυση Λόγου και Κοινωνικές Αναπαραστάσεις), Τμήμα Κοινωνιολογίας, Πανεπιστήμιο Κρήτης και Κατερίνα Κούτρα, Επίκουρη Καθηγήτρια Κλινικής Ψυχολογίας, Τμήμα Ψυχολογίας, Πανεπιστήμιο Κρήτης