Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών Πανεπιστημίου Κρήτης

Την  εβδομάδα  14-18 Μαρτίου 2022 το Πανεπιστήμιο Κρήτης θα πραγματοποιήσει διαδικτυακή εκδήλωση παρουσίασης των 55 Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών (ΠΜΣ) που προσφέρονται από τις Σχολές του (Ιατρική Σχολή, Φιλοσοφική Σχολή, Σχολή Θετικών και Τεχνολογικών Επιστημών, Σχολή Επιστημών Αγωγής και Σχολή Κοινωνικών Επιστημών).

Η εκδήλωση απευθύνεται κυρίως σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές και αποφοίτους που αναζητούν μεταπτυχιακό για τη συνέχιση των σπουδών τους, αλλά είναι ανοιχτή σε όλους όσοι ενδιαφέρονται να γνωρίσουν το Πανεπιστήμιο Κρήτης και τα γνωστικά του αντικείμενα.

Θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας zoom (το link θα ανακοινωθεί εδώ προσεχώς). Είναι ανοικτή σε όλους/ες και δεν απαιτείται εγγραφή.

Τα 55 Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών, που καλύπτουν ένα ευρύτατο φάσμα γνωστικών αντικειμένων, θα παρουσιαστούν ομαδοποιημένα ανά Σχολή βάσει του επισπεύδοντος Τμήματος. Η διάρκεια κάθε παρουσίασης θα είναι 10-15 λεπτά και θα ακολουθεί 10 λεπτά χρόνος για τυχόν ερωτήσεις.

ΜΑΘΕΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ