Δελτία Τύπου

Α΄ κύκλος ομιλιών «Το Πανεπιστήμιο στην Κοινωνία»

Ξεκινά τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021 ο Α΄ κύκλος ομιλιών «Το Πανεπιστήμιο στην Κοινωνία» που διοργανώνει η Σχολή Κοινωνικών Επιστημών και τα Ερευνητικά Εργαστήριά της στο Κέντρο Ερευνών και Μελετών  (ΚΕΜΕ) του Πανεπιστημίου Κρήτης σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνου και το Δήμο Ρεθύμνης. Για το σκοπό αυτό, πραγματοποιήθηκε στις 21 Σεπτεμβρίου μια, εξαιρετικά παραγωγική, συνάντηση εργασίας του Κοσμήτορα και των Μελών της Οργανωτικής Επιτροπής από μεριάς Σχολής Κοινωνικών Επιστημών του Π.Κ. και της Αντιπεριφερειάρχου Ρεθύμνου και του Δημάρχου Ρεθύμνης. Η σύμπραξη αυτή βασίζεται στην εδραιωμένη συμπόρευση του Πανεπιστημίου Κρήτης με την πόλη του Ρεθύμνου και στην κοινή αντίληψη για αλληλοϋποστήριξη και ουσιώδη επικοινωνία και αλληλεπίδραση.

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το Δελτίο τύπου εδώ

Συνεργασία Σχολής Κοινωνικών Επιστημών & ΚΕΜΕ με την Περιφέρεια Κρήτης & το Δήμο Ρεθύμνου

Συνάντηση με την Αντιπεριφερειάρχη Ρεθύμνης, κα Μαρία Λιονή και τον Δήμαρχο Ρεθύμνης, κ. Γιώργη Μαρινάκη, είχε την Παρασκευή 16 Απριλίου 2021 στην έδρα της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης, ο Κοσμήτορας της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Κρήτης, Καθηγητής Γιώργος Παναγής με αφορμή τη συνεργασία του Πανεπιστημίου και των τοπικών αρχών για τη διοργάνωση κύκλου διαλέξεων στην πόλη του Ρεθύμνου.

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το Δελτίο τύπου εδώ